MŮJ PŘÍBĚH

,, Jsem fyzioterapeutka a lektorka terapeutické jógy v jednom. Díky této skvělé kombinaci pomáhám lidem zbavit se bolestí zad."

    To, že chci být fyzioterapeutkou, jsem věděla od svých 13 let. Přijde mi to jako skvělá možnost pomáhat lidem. Podle mě, je to povolání budoucnosti, protože bolestí a problémů s pohybovým aparátem neustále přibývá, a bohužel se objevují stále v mladším a mladším věku.

    Hlavní příčinnou pro bolesti zad je nedostatek pohybu a také stres, ve kterém vlivem současného stylu života žijeme.

 

Fyzioterapeutka, která nemá ráda sport

    Možná je to paradoxní, protože já sama nemám ráda sport, fyzickou námahu už od malička. Přitom každý den lidem říkám, jak je důležité se hýbat, a že bez cvičení se bolestí nezbaví.

    Vím, jak těžké je donutit se cvičit nebo dělat nějaký sport, když člověk přijde unavený z práce nebo se mu prostě nechce. Protože každý není sportovní typ.

    Tělocvik jsem nikdy neměla ráda (dokonce jsem jednou měla na vysvědčení jedinou dvojku....a hádejte z čeho), jsem na sporty celkem nešikovná, nesnáším to zadýchání se při běhu, kdy se objeví pálivá bolest v hrudníku, nemám ráda rychlé ,,hopsání“ někde ve fitcentru, kde si musím nenápadně držet poprsí, aby zůstalo na svém místě a nepotřebuji si dokazovat, že jsem schopná vyšplhat až ke stropu.

    Možná proto jsem od 16 let trpěla bolestmi zad a zkoušela různá cvičení, která mě bavila zhruba první týden a pak jsem s tím opět přestala, protože jsem z toho neměla žádnou radost.

    Jsem spíše umělecký typ a od malička inklinuji k různým rukodělným činnostem a kreslení. Takže chápu, jak těžké to je se donutit dělat nějakou fyzickou aktivitu a myslím, že díky tomu chápu své pacienty, kteří ke mně přicházejí.

 

Hledá se sport, zn. rychle, účinně a s radostí

    Dlouhá léta jsem hledala sport, který mě bude bavit, budu z něj mít dobrý pocit, těšit se z něj  a zároveň bude kvalitou odpovídat moderním fyzioterapeutickým principům-tj. aby tělu pomáhal a neubližoval, udržoval páteř, klouby a svaly pružné. A taky nezabere moc času, nebudou tam poskoky, funění a přílišné pocení.

 

Nikdy bych neřekla, že budu dělat jógu

    Natož, že budu učitelkou jógy. Vzpomínám si, že jógu jsme navštívila poprvé ve 20 letech a byla to tááááák  nudná hodina, že jsem si řekla nikdy více.

 

Člověk míní, život mění

    Bylo to v roce 2011, kdy jsem se dostala do stavu, kdy jsem nebyla spokojená sama se sebou, svou postavou, leností, bolestmi zad. Brouzdala jsem po internetu a hledala nějaké řešení. A narazila jsem na kurzy jógy...

    Od té doby jsem chodila na jógu téměř každý den a již během pár týdnů se začaly dít změny. Přestala mě bolet záda, změnil se můj pohled na svět, začala jsem být celkově  spokojenější, vyrovnanější, přijala samu sebe a tím jak jsem se celkově zklidnila, odešly i bolesti zad.

    Bylo to cvičení, které vyhovovalo mému línějšímu typu a které pro mě bylo přijatelnou volbou. Zároveň vyhovovalo mému kritickému fyzioterapeutickému pohledu, protože to byl pohyb, který tělu pomáhá a neubližuje mu. Prakticky většina pozic se využívá i ve fyzioterapii.

 

Všechno chtělo svůj čas

    Od té doby jsem prošla řadou fyzioterapeutických a jógových kurzů jak u nás, tak v zahraničí. Z každého jsem si vzala něco hodnotného, něco co se mi líbilo a postupně jsem vše zkoušela,  než jsem našla svůj vlastní způsob, se kterým jsem spokojená, který mi vyhovuje, a pomáhá jak mně i mým klientům. Důkazem jsou naplněné lekce a krásné reference, které dostávám.

    Nyní si dokážu sama během 10 minut pomoct od bolestí zad prostřednictvím jednoduchých cviků, které kombinují fyzioterapii a jógu. A učím to i své klienty, aby si zacvičili 10 minut denně, přemýšleli o pohybu, cvičili kdekoliv a kdykoliv. Naučili se vnímat své tělo a postupně se tak zbavit bolestí.

 

Říkám tomu pracovně fyziojóga

    Chci vás s ní seznámit prostřednictvím tohoto webu, předat vám své zkušenosti a ukázat, že i když nemáte rádi sport a fyzickou aktivitu jako já, existuje možnost jak se zbavit bolestí zad a pohybového aparátu pomocí jednoduchých, ale účinných cviků.  Jako bonus, který jóga přináší, získáte i zklidnění, uvolnění 

Udělejte něco pro své zdraví! Začít se dá v každém věku...Ráda budu vaším průvodcem!

STÁHNĚTE SI ZDARMA 

eBook a zbavte se bolestí zad přímo v kanceláři!