RADKA HOLICKÁ

Jsem fyzioterapeutka a lektorka jógy v jednom. Díky této skvělé kombinaci pomáhám lidem cítit se lépe.

To, že chci být fyzioterapeutkou, jsem věděla od svých 13 let. Je to krásné povolání, díky kterému můžu pomáhat lidem. Kdyby mi někdo ještě před 10 lety řekl, že budu i lektorka jógy, tak bych mu nevěřila. Moje první zkušenost s jógou totiž byla taková, že jsem si po konci lekce řekla: ,,Nikdy více!" 

Zlom nastal až v roce 2011, kdy jsem se dostala do stavu, kdy jsem nebyla spokojená sama se sebou, svou postavou, leností, bolestmi zad. Brouzdala jsem po internetu a hledala nějaké řešení. A narazila jsem na kurz, který v sobě kromě poradenství zahrnoval i 3 měsíce neomezeného cvičení jógy.


Od té doby jsem chodila na jógu téměř každý den a již během pár týdnů se začaly dít změny. Přestala mě bolet záda, změnil se můj pohled na svět, začala jsem být celkově  spokojenější, vyrovnanější, přijala samu sebe a tím jak jsem se celkově zklidnila, odešly i bolesti zad.


Následně jsem absolvovala první kurz o využití jógy ve fyzioterapii s australským chiropraktikem a učitelem jógy a nadchlo mě, kolik jógových pozic a principů se dá využít i v mé fyzioterapeutické praxi. 

Od té doby jsem prošla řadou fyzioterapeutických a jógových kurzů jak u nás, tak v zahraničí. Z každého jsem si vzala něco hodnotného, něco co se mi líbilo a postupně jsem vše zkoušela,  než jsem našla svůj vlastní způsob, se kterým jsem spokojená, který mi vyhovuje, a pomáhá mně i mým klientům. Důkazem jsou naplněné lekce a krásné reference, které dostávám. Nazvala jsem tento ,,svůj" styl fyziojógou. 


V roce 2016 jsem s kamarádkou  otevřela své vlastní centrum v Olomouci, ve kterém vedu jak lekce jógy, tak se věnuji i fyzioterapeutické praxi. V posledních letech se věnuji i předávání svých zkušeností dalším fyzioterapeutům a rehabilitačním lékařům, kteří mají zájem o využití jógy ve fyzioterapii a také učím učitele jógy jak přistupovat ,,více fyzioterapeuticky a anatomicky" ke svým jógovým lekcím. 


Jóga je ,,cvičení" , které vyhovuje i  mému línějšímu typu. Nejsem sportovní typ, jsem na sporty celkem nešikovná, nesnáším to zadýchání se při běhu, kdy se objeví pálivá bolest v hrudníku, nemám  už ráda rychlé ,,hopsání“ někde ve fitcentru a nepotřebuji si dokazovat, že jsem schopná vyšplhat na nejvyšší kopec v okolí. Myslím, že tak bych charakterizovala i svůj styl jógových lekcí- hlavně se moc nezadýchat:-) 

Postupem času, kdy mi zbývá méně času na svou vlastní praxi jógy, se bolesti zad občas vrací v různě dlouhých intervalech. Ale dokážu si sama během 10 minut pomoct od bolestí zad prostřednictvím jednoduchých cviků, které kombinují fyzioterapii a jógu. A učím to i své klienty, aby si zacvičili 10 minut denně, přemýšleli o pohybu, cvičili kdekoliv a kdykoliv. Učím je vnímat své tělo a díky tomu jim pomáhám zbavit se nebo zmírnit bolesti pohybového aparátu.


Chci vás se svou ,,fyziojógou" seznámit prostřednictvím tohoto webu, předat vám své zkušenosti a ukázat, že i když nemáte rádi sport a fyzickou aktivitu jako já, existuje možnost jak se zbavit bolestí zad a pohybového aparátu pomocí jednoduchých, ale účinných cviků.  Jako bonus, který jóga přináší, získáte i zklidnění a uvolnění.


STÁHNĚTE SI ZDARMA MŮJ EBOOK...

a naučte se 9 jednoduchých cviků do kanceláře!